Ürün bilgisi

1. Evde sahip olduğum ürünü nasıl tanımlayabilirim?

Her ürünün modeli anma değerleri plakasında belirtilir. Plaka üzerinde 12NC olarak adlandırılan “208” ile başlayan 12 haneli bir kod bulunur. Normalde anma değerleri plakasına erişmek için alüminyum filtre kafesini kaldırmanız gerekir. Bazı modellerde, anma değerleri plakası ürün belgelerinde de yer alır.

2. 12NC nedir ve nerededir?

208 ile başlayan 12 haneli bir numaradır ve ürünün anma değerleri plakasının üzerinde yazar. Bu kod davlumbaz modelini tanımlamak, filtre, aksesuar ve/veya yedek parça sipariş etmek, teknik servis müdahalesi talep etmek için kesinlikle gereklidir.

3. Anma değerleri plakası artık okunmuyorsa ne yapabilirim?

Eğer anma değerleri plakası bozulmuşsa veya okunması zorsa, lütfen Bizimle iletişime geçin bölümündeki forma plakanın bir fotoğrafını ekleyin. Biz, talebinize yanıt verebilmek için ürün verilerini elde etmeye çalışacağız.

Ürün kullanımı

1. Hava aspiratörü versiyonu ile hava filtreleyici versiyonu arasındaki fark nedir?

Elica davlumbazlar 2 farklı versiyonda kurulabilir:

  • Hava ASPİRATÖRÜ davlumbaz havayı evin dışına atar. Yüksek performans, yüksek akış hızı ve minimum gürültü garanti ettiği için en çok kullanılan türdür.
  • Hava FİLTRELEYİCİ versiyon özel bir filtre aracılığıyla kötü kokuları giderir ve havayı tekrar mutfak alanına geri gönderir. Bu versiyon, dış ısı kaybını önlemek için, tahliye deliğinin olmadığı durumlarda kullanıma uygundur.

 

HAVA ASPİRATÖRÜ

 

 

HAVA FİLTRELEYİCİ

 

2. En iyi performansı elde etmek için ne tür boru kullanmalıyım?

Boru seçimi mutfak için gerekli olan konfigürasyon türüne bağlı olarak yapılmalıdır. Bizim tavsiyemiz:

  • doğrudan çıkış için esnek bir boru,
  • kısa bir kesit için veya bükülmeler varsa sert bir boru kullanılmasıdır.

Bu tür bir boru esnek veya kıvrımlı borulara göre daha az gürültülüdür. En iyi performansı elde etmek için davlumbaz çıkışı ile aynı ebatta çapa sahip bir aspiratör borusu kullanılması gerekir. Eğer bu mümkün değilse, boru çapının en fazla %20 daha küçük olmasını öneriyoruz. Davlumbaz çıkış deliği çapının %20’sinden daha küçük çapa sahip aspiratör boruları davlumbazın hava akış hızında ve gürültü seviyesinde olumsuz etki yaratır. Bazı modeller daha küçük çaplı boruları kabul etmez, bu nedenle bunun mümkün olup olmadığını görmek için ürün kılavuzunu kontrol etmenizi öneririz.

3. Hava aspiratörü versiyonun mu yoksa hava filtreleyici versiyonunun mu kullanılmasını tavsiye edersiniz?

Elica, daha iyi performans, yüksek akış hızı ve düşük gürültü seviyesi garanti ettiği için, hava aspiratörü versiyonunun kurulmasını tavsiye eder: Yalnızca lojistik ve yer sorunları nedeniyle havayı dışarı aktarmak için bir hortumun takılmasının mümkün olmadığı hallerde, davlumbaz filtreleme versiyonunda kurulabilir ve buna dönüştürülebilir

4. Davlumbaz kurulumumu bir versiyondan diğer versiyona dönüştürebilir miyim?

Pek çok Elica davlumbazı aspiratör versiyonundan filtreleyici versiyona ve tam tersi yönde dönüştürülebilir. Davlumbazı doğru bir şekilde dönüştürmek için, daima talimatlar kılavuzuna başvurun ve gerekli aksesuarları satın alın. Davlumbazınızın dönüştürülüp dönüştürülmediğini öğenmek için, Bizimle İletişim Geçin bölümündeki formu doldurarak ve sözkonusu davlumbazın 12NC’sini belirterek bize yazın.

Yedek parçalar, filtreler ve aksesuarlar

1. Karbon filtreleri ne kadar sıklıkla değiştirmeliyim?

Davlumbaz filtreleme konfigürasyonunda kullanıldığı zaman karbon filtresinin düzenli aralıklarla değiştirilmesi gerekli olur. Her filtre hava arındırma kapasitesini en yüksek düzeye çıkarmak üzere özel olarak geliştirilir. Davlumbazın mükemmel bir şekilde çalışmasını garanti etmek için karbon filtresinin her 3-4 ayda bir değiştirilmesini öneriyoruz.

2. Standart karbon filtreleri ve uzun ömürlü filtreler arasında ne fark var?

Standart karbon filtreler tek kullanımlıktır ve 3-4 ay boyunca kullanılabilir. Uzun ömürlü filtreler ise 3 yıl süreyle kullanılır. Bu filtreleri iyi durumda muhafaza etmek için, filtreleri 2-3 ayda bir bulaşık makinesinde 65°’de veya sıcak su ve nötr deterjan ile elde yıkayın ve ardından 10 dakika boyunca fırında 100° sıcaklıkta kurutun.

3. NikolaTesla’ya hangi filtreler kurulabilir?

Seramik filtreler eğer NikolaTesla filtreleme versiyonunda kurulmuşsa takılabilir. Bu filtreler 2-3 yıl boyunca kullanılabilir ve fırında 200°’de 45 dakika boyunca tutularak yeniden kullanıma hazır duruma getirilebilir. Bunları doğru bir şekilde muhafaza edebilmek için, bu işlemi 3 ayda bir tekrarlayın. NikolaTesla Libra, Prime ve Flame gibi bazı modellere tek kullanımlık karbon filtreler takılabilir.

4. Yağ filtrelerini nasıl temizliyorsunuz?

Yağ filtrelerinin temizlenmesi davlumbaz filtreleme sisteminin mümkün olan en iyi durumda tutulabilmesini sağlar, uzun süre dayanmasını ve davlumbazın doğru işleyişini garanti eder. Yağ filtresi elde veya bulaşık makinesinde (düşük sıcaklık ayarında) nötr deterjanlar (kısa çevrim) ile yıkanmalıdır. Filtre en az ayda bir kez ve kişisel gereksinimlerinize göre yıkanmalıdır. Ayrıca, yağ yakalama kapasitesini iyileştirmek için filtrenin düzenli olarak değiştirilmesini tavsiye ediyoruz. Daima ürün talimatlar kılavuzundan filtrenin nasıl yıkanması gerektiğine bakınız.

5. Eğer alüminyum filtrelerin yıkandıktan sonra rengi atarsa ne yapmalıyım?

Yağ filtresi bulaşık makinesinde yıkandıktan sonra rengi atabilir, ancak filtreleme özellikleri ve performansları hiçbir şekilde etkilenmez.

6. Eğer bir karbon filtresini takamıyorsam ne yapmalıyım?

Karbon filtresi takmak normalde çok hızlı yapılan ve basit bir eylemdir. Tüm bilgiler ürün kurulum kılavuzunda verilmektedir. Eğer kurulum kılavuzunu kaybettiyseniz, kılavuzu doğrudan davlumbaz modelinizin veri kartından indirebilirsiniz.

7. Eğer karbon filtresini düzenli olarak değiştirmezsem, davlumbazım zarar görür mü?

Karbon filtresi, mutfakta pişirme eylemi esnasında oluşan, kirli havanın düzenli olarak temizlenmesini garanti eder. Karbon filtresinin belirli bir kullanım süresi vardır. Zaman geçtikçe, biriken yağ parçacıkları hava geçişini engeller, dolayısıyla filtreleme daha etkisiz ve motor daha gürültülü hale gelir. Bitki bazlı aktifleştirilmiş karbon hoş olmayan kokuları, parçacıkları ve istenmeyen maddeleri, bunlar mutfağınızda filtrelenen havanın içine tekrar girmeden, yakalar. Davlumbaz filtreleme konfigürasyonunda kullanıldığı zaman karbon filtresinin düzenli aralıklarla değiştirilmesi gerekli olur.

8. Elica orijinal yedek parçaların kullanılması neden önemli?

En iyi sonuçların elde edilmesini ve sorunsuz bir kullanım gerçekleşmesini garanti etmek için, Elica yalnızca orijinal yedek parçaların ve aksesuarların kullanılmasını önerir. Güvenilirlik, performans ve güvenliğe, yalnızca ebeveyn şirketin garanti edebileceği çok sıkı üretim kriterleri izlenerek geliştirilmiş ve imal edilmiş yedek parçaların ve aksesuarların kalitesi eklendiğinde, uzun vadede Elica ürünlerinin çok yüksek performansının korunmasına yardımcı olur.

9. Davlumbazı nasıl temizleyebilir ve en iyi sonuçları alabilirim?

Davlumbaz alkalin veya asit içermeyen nötr ürünler (pH7) ile temizlenmelidir. Temizleme ürününde soda, amonyak, klor veya asit gibi zararlı bileşenlerin olmadığını kontrol edin. Eğer davlumbaz çelikten imal edilmişse, satın aldığınız temizleme ürününün türü konusunda dikkatli olmalısınız, yukarıda belirtilen maddelerin bulunması çeliğe zararlı etki ederek çelik üzerinde leke veya pas noktaları oluşmasına neden olabilir. Davlumbazın, bakım talimatlarına sıkı bir şekilde uyarak hem içi hem de dışı düzenli olarak temizlenmelidir. Davlumbazın temizlenmesi, filtre ve aksesuarların değiştirilmesi ve temizlenmesi ile ilgili kurallara uyulmaması yangın tehlikesi ile sonuçlanabilir.

10. Davlumbazımın bir uzaktan kumanda ile kullanılabilir olup olmadığını nasıl bilebilirim?

Davlumbazınızın bir uzaktan kumanda ile kullanılıp kullanılamayacağını öğrenmek için Bizimle iletişime geçin bölümündeki formu doldurun. Ürünler ve aksesuarlar arasında uyumluluk hakkında bilgi almak için, davlumbazın 12NC kodunun belirtilmesi zorunludur. 208 ile başlayan 12 haneli bir numaradır ve ürünün anma değerleri plakasının üzerinde yazar. Diğer taraftan, uyumluluk tüm ürünlerin kullanma ve bakım kılavuzlarında da belirtilir.

Ürün teknik desteği

1. Elica ürünlerinin garantisi ne kadar sürer?

Tüm Elica ürünleri 24 ay boyunca yasal garanti kapsamındadır. Garanti koşulları her ürün ile birlikte belirtilir.

2. Davlumbaz hava tahliye testini nasıl yapabilirim?

Tahliye testi davlumbazın üst kısmında yer alan hava çıkışı kontrol edilerek gerçekleştirilir: aspiratör borusunu çıkartın ve davlumbazı çalıştırarak ve farklı hız seçeneklerini ayarlayarak havanın akışına izin verin. Eğer hava tahliye ediliyorsa, davlumbaz düzgün şekilde çalışıyor demektir.

3. Eğer davlumbaz havayı tahliye etmiyorsa ne yapmalıyım?

Elica davlumbazlar bir hava aspiratörü veya hava filtreleyici versiyonu ile kurulabilir.

Eğer davlumbaz hava aspiratörü modunda kurulduysa, dumanlar aspiratör borusu aracılığıyla doğrudan dışarıya atılır. Hava aspiratörü modunun düzgün şekilde çalıştığından emin olmak için, aşağıdaki bilgilere bağlı kalmanızı öneririz:

  • Gerekli olan en kısa uzunluğa sahip bir aspiratör borusu kullanın.
  • Mümkün olan en az sayıda bükülmeye sahip bir aspiratör borusu kullanın (maksimum bükülme açısı: 90°).
  • Aspiratör borusu çapında büyük değişikliklerden kaçının.

Eğer davlumbaz filtreleme modunda kurulmuşsa, ilgili yuvaya bir karbon filtresinin takılması zorunludur. Karbon filtresi davlumbazın içerisindeki havanın arındırılmasına ve havayı dışarı atmak zorunda kalmadan tekrar odaya geri yayılmasına neden olur. Karbon filtresinin düzenli olarak bakımının yapılması mutlaka gereklidir.

4. Davlumbaz için teknik servis desteği talep etmek için hangi bilgilere ihtiyacım var?

Bağlantı bağlantısında belirtilen, bulunduğunuz bölgede yer alan ortak teknik servis ile iletişime geçin ve ürünün 12NC numarasını ve seri numarasını talebinizi aktardığınız teknisyene belirtiniz. Bu numaraların her ikisi de ürünün anma değerleri plakasında bulunabilir.

5. Ürünün kılavuzunu kaybettim, yeni bir tane nasıl alabilirim?

Her davlumbaz için kılavuz elica.com internet sitesinde ilgili ürüne ait veri kartında mevcuttur. Eğer yoksa, Bizimle iletişime geçin bölümündeki formu doldurarak isteyebilirsiniz.

6. Davlumbazda yanıp sönen bir gösterge lambası var. Kiminle iletişime geçmeliyim?

Çoğu Eliza ürünü, filtreler doygun hale geldiğinde ikaz eden bir sisteme sahiptir. İkaz (yanıp sönen LED lamba/lar) aktif durumdayken, filtreler temizlenmeli ve talimatlar kılavuzunda açıklandığı şekilde bir sıfırlama işlemi uygulanmalıdır. Eğer filtreleri temizlerseniz ve sıfırlama işlemi gerçekleştirmezseniz, gösterge lambası yanıp sönmeye devam eder. Bu durumda, talimatlar kılavuzuna başvurmanızı ve sıfırlama işlemini gerçekleştirmenizi ya da bu bağlantı da belirtilen yerel teknik servisçiniz ile iletişime geçmenizi öneririz. Doğru bir bakım işlemi için, Elica her 40 saatlik kullanımın ardından yağ filtrelerinin temizlenmesini önerir. Karbon filtreleri ile ilgili olarak ise, Elica bunların her 160 saatlik kullanımdan sonra veya 3-4 ayda bir değiştirilmesini (eğer Uzun Ömürlü filtreler ise temizlenmesini) tavsiye eder.

7. Davlumbaz titriyor. Neyi kontrol edebilirim?

Bunun mekanik mi yoksa elektronik bir titreşim mi olduğunu anlamak önemli. Lütfen bu bağlantı da yer alan yerel teknik servis ortağınız ile iletişime geçin ve ürünün 12NC ve satın alma tarihi bilgilerini operatöre bildirin.

8. Bir deflektör veya dumanlar için bir çek valf kullanmak zorunlu mu?

Duman çek valfi, yalnızca, diğer evlerden kötü kokuların geri dönmesini engellemek için aspiratör borusunun ortak bacaya gittiği hava aspiratörü tipi davlumbaz için önerilir. Eğer mümkünse, davlumbazın her zaman kendi borusu olmalı, ortak bacaya bağlanmamalıdır. Duman çek valfi her türlü engelden uzak olmalı ve daha fazla gürültü ve daha düşük ürün performansından kaçınmak için düzgün şekilde monte edilmelidir.

9. Neden davlumbazımdan ocağın üstüne damlalar düşüyor?

Eğer bir elektrikli veya endüksiyonlu ocağınız varsa, yoğuşmanın damlacıklara dönüşmesi çok normaldir. Gaz hem tencereyi hem de etrafındaki havayı ısıttığı için bu durum normalde gazlı ocaklarda meydana gelmez. Davlumbaz ısındıkça, buharlar yükselir ve bunların buharlaşmasına neden olan sıcak bir gövde ile karşılaşır. Endüksiyonlu ocaklar, tencereyi ısıtır ancak etrafındaki havayı ısıtmaz; bu nedenle, buharlar yükseldiğinde, buharları ocağın üstüne düşen damlacıklara dönüştüren soğuk bir gövde ile karşılaşır. Yoğuşma doğal bir olaydır. Davlumbazı pişirmeye başlamadan önce 5-10 dk çalıştırmanızı ve pişirmeyi bitirdikten sonra 10-15 dk sonra kapatmanızı tavsiye ederiz.

Ürün satın alma

1. Nereden ürünleri görüntüleyebilirim?

Elica ürünleri büyük mağazalarda teşhir edilmektedir. Aşağıdaki bağlantıdan size en yakın mağazanın adresini ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz:

2. En yakın mağaza uzakta. Ürünleri doğrudan satın alabilir miyim?

Ürünler doğrudan üreticiden satın alınamaz. Ancak, Elica’nın, tüm İtalya’ya yayılmış oldukça geniş bir mağaza ağı vardır. Aşağıdaki bağlantıdan size en yakın mağazanın adresini ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz:

3. Yedek parçaları ve aksesuarları nasıl satın alabilirim?

Yedek parçalar, aksesuarlar ve filtreler en iyi mağazalardan satın alınabilir. Aşağıdaki bağlantıdan size en yakın mağazanın adresini ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz:

4. Nereden katalogdaki ürünleri görüntüleyebilirim?

Aşağıdaki bağlantılardan tüm Elica ürünlerini görüntüleyebilirsiniz:

Kurulum

1. Delik delme şablonu tüm modeller için mevcut mu?

Tüm Elica davlumbaz modelleri, kutunun içinde delik delme şablonu ile satılmaz. Eğer belirli bir modelin delik delme şablonunun olup olmadığını bilmek veya özellikle bir tanesini talep etmek istiyorsanız, ürünün içerisindeki anma değerleri plakasında yer alan 12 haneli “208” ile başlayan kodu veya katalogda ya da www.elica.com internet adresinde ürün bölümünde görebileceğiniz PRF kodunu belirterek Bizimle iletişime geçin bölümündeki formu doldurun.

2. Bir davlumbaz satın aldım ve sabitleme deliklerini önceden delmek istiyorum. Kılavuzu ve delik delme şablonunu isteyebilir miyim?

Delik delme şablonu, mevcut olduğu ürünlerin ambalajının içerisinde zaten yer alır. Bir tanesini önceden talep etmek istiyorsanız, ürünün içerisindeki anma değerleri plakasında yer alan 12 haneli “208” ile başlayan kodu veya katalogda ya da www.elica.com internet adresinde ürün bölümünde görebileceğiniz PRF kodunu belirterek Destek bölümündeki formu doldurun. Yazdırmadan önce belgede yer alan ölçüleri ve ilgili ölçeğini kontrol edin.

3. Duman tahliye deliğini daha küçük açabilir miyim?

Tahliye deliğinin çapı asla orijinal çapın %20’sinden daha fazla oranda küçültülmüş olmamalıdır. Bu deliği %20’den daha fazla oranda küçültmek davlumbazın performansını düşürür ve gürültü seviyesini arttırır. Örneğin, eğer tahliye deliği 150 mm ise, kesit en fazla 125 mm’e küçültülebilir. Eğer tahliye deliği 125 mm ise, 100 mm’e küçültülebilir. Bazı modellerde, duman tahliye deliğinin çapı küçültülemez, bu nedenle Elica internet sitesinde, ilgili modeli ürün veri kartından indirebileceğiniz kılavuzda yer alan bilgileri kontrol etmenizi öneriyoruz.

4. Bir ada tipi davlumbaz satın aldım. Tahliye borusu kenarına monte edilebilir mi?

Bu durumda, çekici bir estetik görünüm elde etmek için, üst bacanın kısmi bir yola sahip olacağı bir kartonpiyer tavan yaratmak için bir değişiklik yapılmalıdır. Üründe yapılacak her türlü değişiklik yasal garantiyi geçersiz kılar. Kurulumun doğru bir şekilde yapılmasını sağlamak için kılavuzda belirtilen adımların izlenmesi önemlidir.

5. Bir ada aspiratör tipi davlumbaz satın aldım. Odanın üst kısmında bir tahliye deliği yapmam gerekiyor mu?

Aspiratör versiyonu için havalandırma deliği gerekmez, çünkü davlumbazın borusu yasaların gerektirdiği deliğin işlevini görür. Eğer davlumbazda bir duman çek valfi varsa, standartlar zararlı diyoksitlerin birikmesini önlemek için her zaman bir harici çıkış deliği olmasını gerektirdiği için delik gereklidir. Davlumbazı monte etmeden önce, ürünün teknik bilgilerini öğrenmek için teknik bilgileri indirmelisiniz.

6. Eğer, kurulum gereklilikleri nedeniyle, davlumbazı talimatlar kılavuzunda belirtilendan daha alçağa konumlandırmam gerekirse, garanti hala geçeli olur mu?

Davlumbazı talimatlar kılavuzunda belirtilenden daha alçak bir yüksekliğe konumlandırmak garantiyi geçersiz kılar ve belirli başlı güvenlik koşulları kaybedileceğinden kullanıcının güvenliğini tehlikeye atar. Ayrıca, eğer ocağın kurulum talimatları daha büyük bir mesafe olması gerektiğini belirtiyorsa, bu dikkate alınmalıdır.

NikolaTesla

1. NikolaTesla nasıl çalışır?

NikolaTesla Elica’nın, belirgin hatları ve kullanılan üstün kaliteli malzemeleri ile son teknoloji ürünü, göz alıcı dizayna sahip, iki elektrikli ev aletini tek bir üründe birleştiren ilk düşey akışlı endüksiyonlu ocağıdır. Mutfaktaki bakış açınızı değiştirin. NikolaTesla, mükemmeliğin ve dizaynın bir araya geldiği ocak ile güçlü ve sessiz davlumbaz teknolojisini birleştirir.

2. Farklı modelleri nereden görebilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan size en yakın mağazanın adresini ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz:

3. NikolaTesla’yı nasıl temizleyebilirim?

Ocak her kullanımdan sonra temizlenmelidir. Aşındırıcı sünger veya bulaşık ovma süngeri kullanmayın. Bunların kullanımı, zaman içinde, cama zarar verebilir. Fırın spreyi veya leke gidericiler gibi kimyasal tahriş edici maddeleri kullanmayın. Her kullanımdan sonra, ocağı soğumaya bırakın ve gıda artıklarından kalan lekeleri ve kalıntıları gidermek için temizleyin. Şeker veya yüksek şeker içeriğine sahip gıdalar ocağa zarar verir ve hemen temizlenmelidir. Tuz, şeker ve kum cam yüzeyi çizebilir. Ocağı temizlemek için yumuşak bir bez, emici bir kağıt havlu ya da ocak temizlemek için özel olarak üretilmiş ürünleri kullanın. Buharlı jet temizleyicileri kullanmayın. Eğer sıvılar kazayla veya aşırı bir şekilde tencereden dışarı akarsa, ürünün alt kısmında yer alan boşaltma valfi tüm kalıntıları ortadan kaldırmak ve maksimum hijyen koşullarında temizlenebilmesi için açılabilir. Temizleme için, yalnızca, nötr sıvı temizleyiciler ile nemlendirilmiş bir bez kullanın. Temizleme aletleri veya araçları kullanmayın. Aşındırıcı bileşenler içeren ürünleri kullanmaktan kaçının ve alkol kullanmayın.

4. Bridge zone ne anlama geliyor?

Bridge zone, aynı kenardaki iki pişirme noktası arasındaki alanda pişirmeye izin veren bir endüksiyon modülü teknolojisidir.

5. NIKOLATESLA modelleri için ne tür tencereler kullanabilirim?

Tencereler endüksiyonlu pişirme için özel sembolü taşıyor olmalıdır. Perforasyonlu tabanlar kısmen iletken olduğu için bunların değil, tamamen manyetik çelik tabana sahip tencerelerin kullanılmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Düz, yumuşak ve pürüzsüz tabanlı tencerelerin kullanılması tavsiye edilir.

6. E/2 hatası neden oluşur?

E2 hatası izin verilen maksimum sıcaklığın aşıldığı anlamına gelir.

7. NikolaTesla ocağın altına bir fırın veya başka herhangi bir ev aleti monte edilebilir mi?

Hayır, iç bileşenlerin soğumasına izin vermek için bir boşluk olması gerekir (bu boşluğun ebatları kurulum kılavuzunda belirtilmektedir).

8. Endüksiyonlu ocağı sökmeden yağ filtresinin altında yer alan bölme temizlenebilir mi?

Evet, zarar görebilecek yüzeyler ile temas etme riski olmadan bu bölme temizlenebilir.

9. Bir alüminyum veya bakır tencerem var. Bunu ocağın üzerinde kullanabilir miyim?

Genellikle, bu malzemeler manyetik olmadığı için kullanamazsınız. İletken olup olmadığını görmek için tencerenin altını bir mıknatıs ile test edin.

10. Autocapture ve Airmatic arasındaki farklar nelerdir?

Autocapture işlevi hava aspirasyon kapasitesini pişirme alanında kullanılan maksimum pişirme seviyesine uyarlar, Airmatic işlevi ise (yalnızca NikolaTesla Switch’de bulunur) dumanların kalitesini ve pişirme şeklini ayırt edebilen bir sensör tarafından algılanan verileri baz alarak en uygun aspirasyon gücünü ayarlar.

11. Eğer çok fazla sıvı döküldüyse, özel güvenlik vanası aracılığıyla kolayca boşaltılabilen orta bölmede mi toplanacak?

Evet, bu vana kolayca çıkartılabilen ve takılabilen plastik tıpalı bir deliktir. Eğer isterseniz, 2 mandal veya bazen mıktanıslar ile yerinde tutulan tüm tepsiyi de yerinden kaldırabilirsiniz.

12. Düşey akışlı aspiratörlü ocağa verilen isim, modern dönüşümlü akım elektrik sistemini icat eden mühendis NikolaTesla’ya mı ithaf ediliyor?

Evet, aynen öyle. NikolaTesla’nın icadı ile modern dünyada devrim yarattığı gibi, Elica da NikolaTesla düşey akışlı aspiratörlü ocak ile pişirme şeklinizde devrim yarattı.

13. TENCERE ALGILAYICI işlevi ocak üzerinde tencere varlığını mı algılıyor?

Evet, bunu yapıyor. Ürün otomatik olarak pişirme alanlarında tencere var olduğunu algılar ve yalnızca eğer bir tencere varsa çalışır.

14. NikolaTesla Libra tartı kaç KG tartabilir?

10 kg’a kadar tartabilir.

15. NikolaTesla Flame hem metan gazı hem de LPG ile çalıştırılabilir mi?

Evet, çalıştırılabilir. Ürünü tercih ettiğiniz kombinasyona monte etmek için nozüller ambalajın içerisinde yer alır (varsayılan olarak, metan gazı için nozüller kuruludur).

16. Bir güç emilimi sınırlayıcı içeri aktarılabilir mi?

Evet, yapılabilir. Bu Güç Sınırlama işlevidir. Enerji tüketiminin ne kadar sınırlanabileceğini öğrenmek için ocağın kılavuzuna başvurun. Düşey akışlı ocak kılavuzda açıklanan prosedür izlenerek monte edildikten sonra çalıştırılabilir. Güç sınırlayıcı ocağın toplam güç emilimini sınırlandırır. Daha yüksek bir değer ayarlandığında, ocak otomatik olarak çalışan ilk levhanın gücünü azaltır.

17. Sıcaklık Yöneticisi işlevi yemek hazır olduktan sonra yemeğin sıcak kalmasını sağlıyor mu?

Evet, bunu yapıyor. Bu sabit bir sıcaklığı muhafaza eden 0 ile 1 arasında bir seviyedir, yemek hazır olduktan sonra sıcak kalmasını sağlamak için idealdir.

Bu işlev yalnızca NikolaTesla One Hp’de sıcaklığı önceden ayarlanmış 3 seviyeye ayarlamanıza izin verir, örn:

  • Hassas ürünleri özelliklerini bozmadan yavaşça eritmek için (örn. çikolata, tereyağı, vb.).
  • Yemekleri kaynama noktasına getirmeden sıcak tutmak için.
  • Yemekleri, kontrollü bir pişirme seviyesini muhafaza ederek ve yemeğin fazla kaynamasını ve tencerenin dip kısmında yanmasını önlemek için uzun süre boyunca hafif bir şekilde fokurdatmak için (örn. bolonez sos, çorba, sebze çorbası, benmari).

18. NikolaTesla düşey akışlı aspiratör ocağın ekranında bir hata kodu var. Sorunu çözmek için ne yapmalıyım?

İlk önce kendi kendinize çözebileceğiniz bir sorun olup olmadığını anlamak için ürünün kurulum kılavuzuna başvurun (Sorun çözme bölümü). Eğer çözemiyorsanız, bu bağlantı da belirtilen yerel teknik servis ortağınız ile iletişime geçin veya Bizimle iletişime geçin ve hata kodunu bildirin.

19. 20 cm’den yüksek tencereler ile mükemmel aspirasyon sistemi elde etmek için, dumanların aspirasyon sistemine doğru yönlenmesini sağlamak amacıyla bir kapak kullanmalı mıyım?

Evet, bu her zaman iyi bir fikir.

20. Güç Booster işlevi nedir?

Eğer üründe Güç Booster işlevi varsa, maksimum 10 dakika boyunca aktif kalan ekstra bir güç seviyesi olduğu anlamına gelir, bu süre geçtikten sonra güç daha önceden ayarlanan seviyeye geri döner.

21. Aynı anda Güç Booster işlevinin aktif olduğu birden fazla alan kullanabilir miyim?

NikolaTesla’nın 4 pişirme alanı vardır: 2 sağda ve 2 solda. Sağdaki ve soldaki pişirme alanlarının toplamı 16 A = 3700 W’dan fazla olamaz. Bu nedenle her bir kenarda Güç Booster işlevinin aktif olduğu yalnızca bir alan kullanılabilir. Hem sağ hem de sol tarafta yüksek güç seviyesi ayarlarsanız, ocak çalıştırılan ilk pişirme alanının gücünü otomatik olarak düşürecektir. Ancak, eğer NikolaTesla Güç Sınırlaması ile ayarlandıysa, bu limit ayarlanan emilim değerine düşürülür. Biz, ürünün kullanma ve bakım kılavuzunda yer alan bilgileri kontrol etmenizi öneriyoruz.

Snap

1. Snap bir nem giderici mi?

Hayır, Snap havayı kurutmaz, ama nem seviyesinin yükseldiği odalarda havanın komple değişmesini temin eder.

2. Snap bir iyonlaştırıcı mı?

Hayır, Snap havayı iyonize etmez, ancak pek çok üründen (boya, cila, temizlik ürünleri, inşaat ürünleri, vb.) toz, akar, polen, virüs, bakteri, küf, duman ve diğer uçucu organik bileşenlerin neden olduğu kirlilik seviyesini sürekli olarak kontrol eder. Kurulu olduğu odalarda, gerekli olduğunda veya siz ne zaman isterseniz, havayı komple değiştirir.

3. Snap bir arındırıcı mı?

Hayır, Snap doğrudan havayı arındırmaz; ancak bundan çok daha fazlasını yapar. Hava kalitesini tanımlayan parametreler üzerinde kontrol gerçekleştirir ve sağlıksız bir denge tespit ettiğinde, havayı odaların dışına atarak havayı komple değiştirir.

4. Snap bir hava değiştirici mi?

Hayır, Snap bir hava değiştirici değil. Snap havayı izler ve gerekli olduğunda havayı aspire eder.

5. Snap tarafından aspire edilen hava tekrar nasıl içeri sokulur? Snap kurulu olduğu odada negatif basınç oluşturabilir mi?

Snap pencereleri açtığınızda elde edeceğiniz sonuçla aynı sonucu sunar, ancak ısı ve enerjinin boşa harcanmasına neden olmaz, böcek ve diğer rahatsız edici uçucuların evin içine girmesini önlemeye yardımcı olur ve enerji israfı konusunda sürekli bir garanti temin eder. Snap kurulu olduğu odada negatif basınç oluşturmaz çünkü hiçbir ev hava sızdırmaz değildir ve onun faaliyeti doğal hava değişim süreci üzerinde etkilidir.

6. Snap hangi çalışma modunda olduğunu bana gösterir mi?

Evet, Snap size sürekli geribildirim verir. Ortadaki LED lamba ayarlanmış olan işlevi gösterir, dışındaki ışıklı halka çalışma durumu ile ilgili size geribildirim verir.

7. Snap’ın kapsadığı en büyük alan nedir?

Snap 25 m2’lik odalarda tam kapasite ile çalışabilir ve mükemmel hızlı hava değişimi garanti eder. 25 m²’den büyük odalarda havayı değiştirmek için gerekli zaman daha uzun olabilir. Birden fazla Snap kurulabilir, bunlar birbiri ile senkronize bir şekilde çalışmak üzere yapılandırılabilir ve Snap App uygulaması ile kolay bir şekilde yönetilebilir.

8. Snap’i nereye kurabilirim?

Snap ev ve halka açık tuvaletler dışında diğer kamu alanları için tasarlandı. İleri fonksiyonları kurulduğu tüm alanlara somut faydalar sağladığı anlamına gelir. Diğer mekanların arasında, çatı katları ve yenilenmiş bodrumlar dahil tüm katlar; mutfak; banyo; yaşam alanları; yatak odası; ofis için tavsiye edilir.

9. Snap ne tür Wi-Fi bağlantısına bağlanabilir?

Şu Wi-Fi koşulları gereklidir: açık, WEP, WPA2; 802.11 b/g/n @ 2.4GHz.

10. Snap ne tür bir bakım gerektirir?

Snap herhangi bir zorlu veya karmaşık bakım gerektirmez. Snap filtreler ile çalışmaz, bu nedenle filtre değiştirme gereksinimi olmaz. Snap’in yüzeyi, aşındırıcı temizleyiciler kullanılmadan sadece nemli bir bez ile temizlenmelidir ve giren hava asla vakumlu temizleyici ile temizlenmemelidir.

11. Uygulama aynı anda birden fazla Snap’i yönetebilir mi?

Uygulama aynı anda 10’a kadar Snap yönetebilir.

“Grup yarat” seçeneği, tüm cihazlarda da aynı işlevi aynı anda etkinleştirmek veya devreden çıkarmak için birden fazla Snap’i kontrol etmeyi sağlar.

Yeşil veya kırmızı bir tik işareti gruptaki Snap cihazlarının kontrolleriniz ile eşzamanlı çalışıp çalışmadığını veya başka bir kullanıcı tarafından kullanıldığı veya bir hata nedeniyle Snap cihazlarından birinin grup dışında kalıp kalmadığını gösterir. Bu işlevin yalnızca Uygulama tarafından çalıştırılabildiğini hatırlayın. Bu nedenle, Wi-Fi ağınızda yapılabilecek eşzamanlı bağlantıların sayısını önceden kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

12. Snap çapı 120 mm’den büyük olan bir deliğe kurulabilir mi?

Snap’i 160 mm’e kadar olan daha büyük bir deliğe monte etmek herhangi bir işlevsel sorun yaratmaz. Eğer mümkünse, Snap çıkışını 120 mm’lik bir boru (160 mm’lik deliğin içine yerleştirilmiş) ile doğrudan dışarı bağlamanızı tavsiye ederiz, böylece motordan hava akışı en iyi duruma getirilir.

Her durumda,mevcut olan deliğin içerisinde 120 mm’lik borunun tam merkeze ortalanması gerektiği için vida sabitleme deliklerinin kurulumu çok daha dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

13. Sıcaklık sensörünün rolü nedir? Nasıl çalışır?

Sıcaklık sensörü, çalışma algoritmasında, bu nedenle dış ısı kaybını azaltmak için aspirasyon algoritmasında parametre olarak kullanılacak sıcaklığı tespit etmenizi sağlar.

14. Nemlilik sensörünün rolü nedir? Nasıl çalışır?

Nemlilik sensörü aşırı pişirme buharı veya diğer faaliyetler tarafından üretilen nemi izler.

Aspirasyon motorunu çalıştırır ve çok nemli ortamlarda ortaya çıkan bakteri ve küf oluşumunu azaltır. Kullanıcı eşikleri tanımlayabilir. Eşikler fabrikada Snap’in derhal çalıştırılabilmesini sağlamak üzere yapılandırılmıştır. Yine de, Snap’in çalıştığı ilk andan itibaren almaya başladığı ve her zaman aldığının anlaşılması önemlidir. Bu nedenle kurulduğu alanı sensörleri aracılığıyla sürekli olarak inleyerek ve eşik değerlerini ve tüm parametrelerin çalışma algoritmalarını sürekli yeniden tanımlayarak ortamla ilgili her şeyi öğrenir, böylece işleyişinin ortamın gereksinimlerine göre ölçümlenmesini garanti eder.

15. Uzaktan kumanda nasıl bağlanır?

İlk açılışta Snap otomatik olarak 5 dakika boyunca sinyal alma fazına girer. Snap, turuncu renkte yanan korona lamba aracılığıyla kumanda ile eşleştirmeye hazır olduğunu bildirir. Uzaktan kumanda ile eşleştirme fazını tamamlamak için elinizdeki uzaktan kumandaya göre uygun tuş kombinasyonlarına basın: yeni bir uzaktan kumanda (usb şarjlı) varsa MAX + MUTE (1 san’den uzun süre basarak); eski uzaktan kumanda (pilli) varsa DIMMER + RGB (1 san’den uzun süre basarak). Eşleştirmenin gerçekleştiğini onaylamak üzere, ışıklı korona lamba yeşil renkte yanar ve Snap iki sesli sinyal verir. Birkaç saniye sonra, Snap standby durumuna geçer, ışıklı düğme söner ve orta led lamba beyaz renk olur. Dikkat: eğer ilk açılıştan itibaren 5 dakika. içinde Snap ile etkileşime geçilmezse veya uzaktan kumanda başka bir zaman eşleştirmeye karar verilirse, camın altında yer alan reset düğmesini 1 san.’den uzun süre basılı tutarak sinyal alma fazının etkinleştirilmesi gerekir: bu aşamada Snap, turuncu renkte yanan ışıklı korona lamba aracılığıyla eşleştirmeye hazır olduğunu bildirir.

16. Snap nasıl Uygulama (App) ile eşleştirilir?

İlgili uygulamayı Akıllı Telefonunuza kurun, Uygulamayı açın ve belirtilen adımları takip ederek kaydolun ve size ait hesabınızı oluşturun. Kaydolduktan sonra aşağıdaki iki yöntemden birini uygulayarak Snap’in bağlantı moduna ayarlanması gerekir: camın altında yer alan reset düğmesine uzun süre basarak (˜5san - sesli sinyali duyana ve ışıklı geri bildirimi görene kadar); veya sahip olduğunuz uzaktan kumanda üzerinde yer alan tuş kombinasyonuna basarak. yeni bir uzaktan kumanda (usb şarjlı) varsa AUTO + MUTE (1 san’den uzun süre basarak); eski uzaktan kumanda (pilli) varsa ON/ OFF + RGB (1 san’den uzun süre basarak). Snap’in bağlantı için hazır olduğunu onaylamak üzere turuncu renkli ışıklı bir nokta korona üzerinde saat ibresi yönünde dönmeye başlar. Bağlantı modu 20 dakika sürer. Bu faz esnasında uzaktan kumanda üzerinde herhangi bir tuşa basılması, bağlantı modunu engeller. Uygulamaya geri dönün ve yönlendirmeli prosedürü takip edin. Eşleştirmenin gerçekleştiğini onaylamak üzere, ışıklı korona yeşil renkte yanar ve Snap iki sesli sinyal verir.